Nasi w kolejnych zawodach InO

W ciągu ostatniego miesiąca zawodnicy Azymutu brali udział w dwóch imprezach Pucharu Borów Tucholskich.

29 sierpnia byliśmy w Rytlu na InO „Depniemy 6”. Nasi reprezentanci stanowili połowę uczestników. Nic więc dziwnego, że wygraliśmy wszystkie kategorie, w których startowaliśmy.

W TP (dla początkujących) zwyciężyli Czarek Nagórski i Janek Bocian przed zespołami dziewcząt Azymutu: drużyną w składzie Aniela Bettka, Ania Deinowska, Zuza Jakimowicz i Natalia Wąsikowska oraz ekipą złożoną z Franceski Korcz i Magdy Wojda.

Gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich oraz dorośli startowali w jednej kategorii TU. Na potrzeby Pucharu sklasyfikowano ich wiekowo. W TM pierwsze miejsce zajęły dwa patrole: Jasiu Cichocki z Pawłem Jezierskim oraz Angelika Durajewska z Miłoszem Wąsikowskim. Za nimi były Julia Aniszewska i Ola Renkiewicz. W kategorii TJ kolejne zwycięstwo odnieśli Jarek Malinowski z Arturem Różyńskim. Na następnych miejscach uplasowali się Andrzej Jakubowski z Pawłem Mechlińskim i Mateusz Kozioł z Arturem Ziółkowskim.

Warto podkreślić bardzo dobry wynik dwóch par TM. Idąc na trudnej trasie ze starszymi uzyskali tylko 50 punktów karnych za dwa stowarzysze – zainteresowani wiedzą, o co chodzi.

12 września Azymut pojawił się w Błądzimiu na MnO Warownia. Aż 40 osób to była większość biorących udział w imprezie i jednocześnie największa nasza drużyna na zawodach rangi regionalnej. Wyniki też uzyskaliśmy dobre.

Tradycyjnie zwyciężyliśmy w TJ (Jarek Malinowski z Filipem Radowskim), a na 3. i 4. miejscu były patrole Kozioł-Mechliński oraz Filip Chudecki-Ziółkowski.

W kategorii TM miejsca od 2. do 5. zajęły zespoły: Cichocki-Jezierski, Dominik Chudecki-Wąsikowski, Aniszewska-Zuza Chudecka- Magda Ziółkowska i Agata Adrych-Karolina Zielińska. Na siódmym miejscu była ekipa Durajewska-Jakub Czarnowski.

W kategorii TD dorośli (i to nieźli w InO), młodzież i uczniowie podstawówki startowali razem. Miejsca poza pierwszą trójką nie znaczą więc, że nasi poszli gorzej. Zajęli oni następujące pozycje: 4. Deinowska-Bocian (opieka Mariusz Deinowski), 5. Bettka, Agnieszka Kotlenga i Wąsikowska (opieka Bartosz Adamczyk), 6.Jakimowicz-Nagórski, 7. Melania Czarnowska-Nicol Warchoł, 8. Korcz-Julia Mastalerz i 9. Klaudia Minder + Ania Miszke + Oliwia Potocka + Tomek Miszke + Jakub Simionkowski (pierwszy raz w takich zawodach, opiekun Rafał Kuzimski).

Klasyfikację pucharową umieszczamy w odpowiednim dziale.